Hakkımızda

Adım Hüseyin KALAYCI. 1993 yılı şubat ayı doğumluyum. Afyonkarahisar’da yaşıyorum. İlk, orta, lise ve üniversiteyi yaşadığım şehir olan Afyonkarahisar’da okudum.

Mali Müşavirlik lise yıllarımda başladım diyebilirim. Öncelikle benim rahmetli dedem e.vergi müfettişidir sonra büro açıp muhasebecilik yapmaya başlamıştır. Babam’da üniversiteyi bitirdikten sonra 1984 yılında dedemin yanında muhasebeci olarak çalışmaya başlamıştır. Ardından 1986 yılında Maliye’ye memur olarak girmiştir. 1989 yılında Mali Müşavirlik yasası çıkınca 1991 yılında memurluktan istifa edip muhasebe ofisi açarak mali müşavir olarak çalışmaya başlamıştır. Bu süre zarfında lise yıllarımda iken bende babamın ofisine okuldan arta kalan zamanlarda gidip işin inceliklerini ve püf noktalarını öğrenmeye başladım. Bu sırada tabiki her gün gerek internet siteleri olsun gerekse ofisimize gelen mali dergiler olsun bu tür yayınlardan mevzuatı sürekli takip ediyordum. Küçük yaşlardan beri bu takip sonucunda bilgilerimin sürekli güncel olması sebebiyle aktif iş hayatımda yaşıtlarımdan çok çok ileri seviyelere gelmiş oldum. Üniversite’den mezun olunca ilk olarak TÜRMOB’a bağlı TESMER’in yaptığı S.M.Mali Müşavirlik için ilk adım olan stajı başlatmak için SGS’ye girdim. Sınavın sonucunda tek seferde geçerli puanı alarak 3 yıllık stajı başlatarak resmi olarak meslek hayatına girmiş oldum. 3 yıllık staj sürem boyunca gerekli tertip ve özeni gösterdikten sonra S.M.Mali Müşavirlik ruhsatını almaya hak kazanmak için Yeterlilik sınavına girdim ve ruhsatımı 2019’un Eylül ayında almaya hak kazandım.

Mali Müşavirlik mesleğinde en sevdiğim şey insanların sorunlarını çözmek olmuştur. Bu bloğu açma sebeplerimden birisi de odur. İnsanların bana soru sormasını ve bu soruları cevaplandırıp meslek hayatlarında veya yaşamlarında onlara yardımcı ve ışık olmayı kendi açımdan olağanüstü buluyorum. Bir stajyere yardımcı olup ona ruhsat aldırıp ona kısacası meslek hakkında incelikleri öğretip onun belki ileride çok büyük bir mali müşavir olmasına sebep ve onun ileride bir Hüseyin abim vardı bana çok yardımcı oldu demesi her türlü maddi değerden daha güzel geliyor açıkçası bana.

Ben hayalleri oldukça ileriye dönük ve kuvvetli olan bir insanım. Hayal gücümün yüksek olmasından dolayı mesleki bilgimi hiçbir zaman yeterli bulmuyorum. Devamlı kendimi geliştiriyorum, bir şeyler öğreniyorum ve bu öğrendiğim şeyler çerçevesinde bu blog sayesinde insanlara bir şeyler göstermeye ve meslek hayatları içinde onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Gelecekte ise bir bağımsız denetim şirketi kurma hayalim var.

Bu yazı biraz uzun oldu ama okuduysanız şayet çok teşekkür ediyorum. Her türlü soru ve sorunlarınız için iletişim sayfamda bulunan mail’imden bana sorularınızı yazabilirsiniz. Sorularınız ulaşır ulaşmaz en kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağım.

Saygılarımla,
Hüseyin KALAYCI
S.M.Mali Müşavir

Ekip Arkadaşlarımız : 

  • Fatih ÖZTÜRK
  • Medine ALTINAY

E-posta Girişi
E-Mükellef Girişi